Оваа есен апсолутно ќе доминира најфиниот елегантен тренд кој во секунда им дава на жените скап и отмен изглед, толку практичен за студените денови …

Есента се приближува, а со тоа и нови, потопли трендови. Едно од најголемите оваа сезона ќе биде враќањето на твидот и текстурирани материјали слични на него, кои се совршени за деловните жени, но и за сите оние кои сакаат да постигнат елегантен, отмен изглед.

Инспирацијата за овој софистициран тренд се познатите сетови од твид на Шанел со препознатлив пепито дезен и метални копчиња, а сите парчиња на прв поглед личат токму на тој дизајн.

Tvid je ove sezone najmoderniji materijal

 

look tweed, tendência tweed, look vestido tweed, blazer tweed

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите модни изданија од отворањето на Венецискиот филмски фестивал
Следна објаваOвој модел на чизми ќе биде најпопуларeн оваа есен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ