Какви чевли ќе се носат оваа есен?
Со доаѓањето на деветтиот месец како да завршува летото. Иако календарски се уште е лето, морето, сонцето и плажите се зад нас.
Есента означува нов почеток, како и нова модна сезона.
За повеќето жени, сепак, чевлите се најголемата слабост. По неколкумесечни носења на сандали, апостолки и папучи, на ред се мокасините, патиките, чизмите.
Подолу можете да дознаете што да облечете оваа есен.
1. Мокасини
Мокасините, особено оние со chunky ѓон, ќе бидат едни од најпопуларните оваа сезона (Prada)

2. Патики

Овој модел на патики е популарен веќе неколку сезони, а тој тренд ќе продолжи и оваа година.

New Balance

3. Chunky, односно предимезионирани чизми, слични на оние на Ботега Венета, ќе бидат хит оваа есен и зима.

Bottega Veneta

 4. Кломпи
На големо се шпекулираше дека ќе се врати трендот на носење кломпи, а тоа го потврдија полиците на модните продавници.
Zara
 
 5. Ретро штикли

Потпетици со зашилен преден дел, отворена пета и во светли или пастелни бои ќе бидат хит модел. Петата “kitten” е исто така многу популарна.

Zara

СПОДЕЛИ
Претходна објаваOвој модел на чизми ќе биде најпопуларeн оваа есен!
Следна објава24. Моден Викенд Скопје води на пат кон кружна иднина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ