Креациите на Marie Grazie Chiuri се претставени во колекцијата Dioramour на графички и бајковит начин. Ајде да играме?
Dior ги комбинира „The Queen’s Gambit’“ со фантастичниот свет на „Алиса во земјата на чудата“ во сопствена разиграна изведба.Карираниот принт D-Chess и срцевиот мотив D-Royaume d’Amour додаваат женственост и разиграност на култните модели на модната куќа Dior, како што се патиките Dior Book Tote.
Чантите Lady Dior и Dior Caro како и малите додатоци од кожа, се претставени во новата верзија на Cannage во форма на срце, специјално дизајнирани за оваа лимитирана колекција која е одраз на иновативниот savoir-faire.
Џемпери, маици и свилени шарпи ја комплетираат оваа колекција од бајките, додека предметите за домот на Dior како чинии, чаши и свеќи исто така се во боите на колекцијата.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваОд сега, модата е црно-бел филм: колекција Chanel Cruise 2021/22
Следна објаваПлетените торби се супер летен тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ