… бидејќи понекогаш најдобрите работи доаѓаат во мали пакувања!

Трендот на мини чанти доаѓа од пред неколку сезони, а ова лето е незаменлив моден додаток.

Мораме да признаеме дека само еден изглед е доволен за да се за вљубите во минијатурната форма која ја имаат овие чанти, бидејќи иако изгледаат како нефункционални, тие навистина можат да имаат големо влијание врз вашиот севкупен изглед, а играат особено голема улога во нагласување на облеката.

Еден од првите кој го популаризираше овој тренд е брендот Jacquemus, кој ги освои срцата на многу дами со својот модел Le Chiquito.

За ноќно излегување, не ви треба ништо повеќе од телефон и кармин! Мини торбата ќе обезбеди чувство на леснотија која ни е потребна на сите.

Сепак, постојат многу повеќе различни модели и силуети кои се водени од XS дизајнот и на кои треба да обрнете внимание.

Кои торби треба да се земат предвид?

Погледнете ја нашата галерија и откријте!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодни лекции кои ги научивме од хероините на уличниот моден стил!
Следна објаваКуќа покрај плажа во Австралија која се истакнува со нејзиниот модерен дизајн!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ