Жива, енергична и страсна боја е токму она што треба да стои на полицата во вашиот плакар, а причини има многу за тоа.

Црвената боја гарантира впечатлив изглед дури и кога станува збор за едноставни парчиња облека, го крева доброто расположение и остава впечаток на заводлив гламур.

Бојата на коралот, пастелно црвена со портокалова нијанса совршено ја илустрира динамиката и сложеноста на модерното време, инспирирана од природата и екологијата.

Од друга страна, ја обожуваме експресивноста на најинтензивната нијанса!

Дури и ако е во стилски судир со флуоресцентна розова нијанса, највисокиот рејтинг е загарантиран!

Не заборавајте на тоталниот црвен изглед, кој секогаш го „краде шоуто“,

а за да го нагласите целиот изглед, црвениот додаток е вистинскиот избор.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваTop 5 елегантни клач чанти за лето 2021 година!
Следна објаваКако да комбинирате елегантни женски кошули за важни настани
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ