Еден од клучните зборови на летото 2021 година кога размислувате за модните додатоци се дефинитивно клач чантите …
Компактните микро чанти кои го исполнуваат светот на женската мода, доаѓаат во нови верзии за летната сезона.
Иако порано се носеа само за вечерни излегувања, оваа сезона стануваат наши верни придружници преку ден во сите прилики.
Во различни големини, нијанси и форми, елегантните и луксузни клач чанти за најубавата сезона се претставени од необични материјали, како што се транспарентен плексиглас и кристал.
Се разбира, тука се и класични кожни модели кои остануваат апсолутни класици. Во галеријата ви откриваме топ 5 модели во кои вреди да се инвестира и кои никогаш не излегуваат од мода.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа да се справат со сушата и високите температури – Дубаи создава сопствен дожд!
Следна објаваОва лето ја обожуваме експресивноста на најинтензивната нијанса!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ