Кошулата е парче облека на кое секогаш можете да сметате: денес вe инспирираме на кој тип кошули треба да се фокусирате и како да ги комбинирате за важни настани. 

Никогаш не е лесно да се најде совршена облека кога имате покана за свечена церемонија; без разлика дали станува збор за венчавка, крштевка или елегантен настан, изборот честопати ве мачи со денови.

Ако не сакате да се фокусирате на вообичаениот долг цветен фустан, алтернативата е да го префрлите фокусот на едно парче: кошула. Кога ќе ја пронајдете вистинската кошула, ќе ја носите на безброј различни начини.

Не можете да се одлучите за еден специјален модел?

Ни се допаѓаат ултра-женствени варијанти како од Max Mara,

но и со машни и извезени крагни и тантела, како и пософистицираните предлози со цветна и друга графика.

Ако изберете кошула со цветни мотиви или смели графики, предлагаме да ја комбинирате со класична, монохроматска облека – можеби со пар палацо панталони, молив здолниште или мини здолниште од 70 -тите години.

 

Исто така, кога станува збор за додатоците, подобро е да не претерувате: одличен избор се лесни мокасини или сандали и мини чанти.

 

За да додадете малку сјај, додадете обетки со бисери или кристали на вашиот изглед. 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва лето ја обожуваме експресивноста на најинтензивната нијанса!
Следна објаваМарго Роби во модел на Шанел каков што досега не сме виделе
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ