Вистинско лето е во градот, а единственото нешто што сакате да го носите на топло време е широка маица или снежно-бела кошула.

И, ако сè е јасно од прва, тогаш изборот на правилен крој и стил на кошула не е многу тешка задача.

Супермоделот Елза Хоск може да ви помогне во ова.

ездата одбра совршена Valentino кошула од бел памук со корален принт.

Познатата манекенка кошулата ја стилизираше со свилена марама и соодветни шорцеви.

Чантата Valentino само го надополни нејзиниот модерен и лежерен изглед.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУживајте во гламурозната и бохо атмосфера на летото!
Следна објаваKарираниот дезен е хит на летото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ