Еден од најпопуларните, ако не и најпопуларен дезен на ова лето, дефинитивно е карираниот дезен.

Може да го комбинирате со тексас јакна, кожна чанта или сламена торба на рамо, балетанки, патики, сандали еспадрили или папучи за лежерен изглед.

Овој романтичен дезен оваа сезона краси многу модели. Се носи на фустани, панталони, карирани маици, комбинезони и летни сакоа.

Најмодерни се, ако не и најслатки карираните дезени во црвена и розова боја.

За вас ги избравме најубавите модели со кариран дезен кои можете да ги најдете во продавницата на Zara.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИспирација: Супер моделот Елса Хоск во најубавата летна кошула!
Следна објаваGucci има нова летна кампања “Кон сонцето”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ