Маица – основно парче од нашата гардероба кое ни овозможува секогаш да изгледаме шик и да се чувствуваме пријатно.

Знаете дека одговараат на сè, како да ги стилизирате за да можат да се носат од утро до вечер и знаете дека никогаш нема да излезат од мода – затоа има смисла да не се заморувате од нив и секогаш да барате маици со совршен крој.

Како и да е, многу пати ви недостасуваат идеи и на крај ги носите омилените маици на ист начин, што ги прави неподносливо досадни и барате нови, свежи идеи.

Внимателно ги проучивме стајлинзите на најмодерните девојки од Париз и ви ги претставуваме комбинациите што сега ги избираат, а можете да ги копирате во рекордно време. Сигурна работа е дека ќе изгледате супер стилски дури и со обичните маици.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci: колекција на накит наменета за сите – “Link to Love”
Следна објаваВо кое време треба да се разбудите за стресот и анксиозноста да станат минато?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ