Свежиот и шарен тренд „tutti frutti“ редовно се враќа секое лето за да му даде на нашиот изглед точна количина на „модни витамини“ …

Во лето, нема ништо подобро од вкусна и шарена овошна салата (можеби со лажичка сладолед) да нè освежи и исполни со сите витамини што му се потребни на нашето тело. Но, што ако неговите придобивки не се ограничуваат во храната и благосостојбата на здравјето, туку се однесуваат на модниот аспект?

Да, добро разбравте: зборуваме за модата „tutti frutti“, која е позната и како најмодерен и најшарен тренд на жешката сезона, која редовно се враќа секоја година за да даде доза на енергија и добро расположение на нашиот изглед!

Одберете го омиленото овошје и гордо покажете го на летната облека, од блузи и маици, до фустани и здолништа, но и на многу стилски додатоци: како култната торба Gucci со цреши, чорапите H&M со јагоди, киви, авокадо и грозје , не заборавајки и на убавите сандали како оние во Aquazzura со стаклена мониста во форма на нашето омилено овошје.

Ова лето ви предлагаме сем во фрижидерот, да го наполните и гардероберот со омиленото овошје.

Погледнете ги предлозите во нашата галерија со фотографии …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРусокосите избираат зелена боја: Karlie Kloss во маслинов комбинезон Fendi!
Следна објаваGucci: колекција на накит наменета за сите – “Link to Love”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ