Топ модел и деловна жена на прошетка со нејзиниот тримесечен син … 

Во последно време, Karlie Kloss избира моно-изглед, кој многумина го сакаат: колку помалку работи се вклучени во стајлингот, толку помалку шанси има за модна грешка.

Сепак, тие не можат да се сметаат за досадни на кој било начин.

Доколку манекенката носи макси фустан, тогаш сигурно нејзиниот монохроматски изглед е надополнет со интересна јакна, а комбинезоните имаат проsирни уметоци.

Токму во таков комбинезон беше забележана Karlie Kloss кога излезе на прошетка со нејзиниот тримесечен син Levi Joseph. Пријатната зелена нијанса на ткаенината, украсена со препознатливото лого на Fendi, е комбинирана со торба на Louis Vuitton Capucines (што ја обожава првата дама на Франција, Brigitte Macron).

И, се разбира, Карли не заборави на додатоците: очила за сонце и масивен златен ланец.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКаков стил на облека за плажа избира Парижанка?
Следна објава„Tutti frutti“ е повторно “највкусниот” летен тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ