Како комбинираат бикини и кои додатоци го надополнуваат нивниот изглед на плажа? Ние го декодираме летниот париски стил.

Парижанките докажаа дека можат да бидат елегантни и секогаш добро облечени со само неколку парчиња во нивната гардероба. Тие го најдоа својот личен стил и остануваат верни на него без да експериментираат со трендовите што не им одговараат. Истото важи и за изгледот на плажа.

Ги проучувавме профилите на парижанките и откривме дека тие избираат наједноставни костими за капење, додека стајлинзите се истакнуваат со модни додатоци.

Vichy – костим за капење

Принтот Vichy е омилен кај Французинките и тие го избираат дури и за нивниот костим за капење. Има посебна ретро атмосфера што тие ја сакаат и дефинитивно го оживуваат стилот на Брижит Бардо.

Сламена торба

Сламената торба е предмет кој ги прати од утро до вечер. Така, тие секогаш имаат плетена торба со сè што им треба за целиот ден на плажа и така продолжуваат во барот на плажата. Плетената чанта е стилска лекција научена од Џејн Биркин во 60-тите.

Бела кошула наместо кафтан

Ретко ќе ги видите Парижанките во кафтан на плажа. Сè што им треба е голема бела кошула што ја носат преку костимот за капење, создавајќи непретенциозно елегантен стил.

Шарпи

Французинките сакаат да носат шарпи преку цела година. Во лето, тие се носат на косата за заштита од сонце.

Бикини со висок струк

Како љубителки на vintage стилот, во куферот секогаш имаат бикини со висок струк.

Едноставноста секогаш победува

Без оглед на трендовите – костимите за капење кои се раѓаат секоја година, Парижаните секогаш ќе изберат класично црно бикини.

Nude Look (Гол изглед) 

Летото е синоним за слобода, поради што Французинките не се плашат да го покажат своето тело на плажа. Многу често ги гледаме топлес како уживаат на летното сонце.

Хеклан костим за капење

Покрај едноставни костими за капење, тие често носат и хеклани модели.

Еспадрили наместо апостолки

Пар едноставни еспадрили се доволни за да се комплетира изгледот на една Французинка на плажа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМонохроматски стил кој ќе ве инспирира на нови модни експерименти!
Следна објаваРусокосите избираат зелена боја: Karlie Kloss во маслинов комбинезон Fendi!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ