Интензивните бои и ултра елегантниот стил не само што можат да коегзистираат хармонично, туку се и еден од модните трикови што ќе ги натера сите да зборуваат за вас …

Претпоставуваме дека не само што знаете колку елегантен може да изгледа тотално црниот или целосно белиот изглед, туку сметаме за здраво и готово дека сте го „тестирале“ нивниот безвременски шарм во пракса.

Но, доаѓа време кога дури и најголемите љубители на комбинациите на црна и бела облека се заситуваат од нив и сакаат да експериментираат со нови бои, забавни нијанси и избор што го крева расположението.

Ситуацијата ја спасуваат монохроматски изгледи во супер светли бои кои не остануваат незабележани, но стануваат уште поимпресивни кога ќе ги здружат силите со клучните парчиња како што се кошули, панталони со висок струк, комбинезони или транспарентни фустани со импресивни ракави.

Предлози од нашата галерија дефинитивно ќе ви дадат идеи за кои не сте ни размислувале до денес.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСпектакуларна вила Finca Son Serralta до Мајорка!
Следна објаваКаков стил на облека за плажа избира Парижанка?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ