Како ги замислувате идеалните бикини за летото?

Во нашите умови е бохо, хеклано и во живописни бои што совршено ќе го истакнат нашиот тен.

Хекланите парчиња влегоа во нашите животи многу динамично последните месеци, а познатите куќи и брендови во подем претставија голем број на различни модни артикли, како што се топови, елеци, капи и најновите костими за капење, а ние секако ќе им дадеме шанса да „ блеснат “во сезонските сетови на плажа.

Ако ви се допаѓа стилот од 70-тите, овој тренд е создаден за вас.

Со малку „старомоден“ дух кој потсетува на трикотажата на баба, но и секси расположение, хекланите бикини веќе ги освоија инфлуенсерките кои не се двоумат да ги носат дури и како блузи со широки кошули и тексас шорцеви со висок струк за супер стилски изглед на плажа.

Дизајнот и боите што ќе ги најдете на пазарот ќе ги задоволат сите вкусови – од еднобојни костими за капење, до бикини украсени со бохо елементи како што се школки, но и предлози засновани врз геометрија и комбинации на бои.

Погледнете ги моделите предложени од модни куќи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФлип-Флоп сандалите се најголемиот летен тренд!
Следна објава7 летни трендови што ќе ги носиме во наредните месеци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ