Сандалите и папучите Флип-Флоп се врвен моден израз на уличниот стил и се алтернатива на оние кои не сакаат да носат класични модели …

Иако мислевме дека апостолките секогаш ќе останат влечки за на плажа, пред две години сандалите Флип-Флоп беа во првите редови на модата.

Ова лето доаѓаат во нови варијации и ги освоија срцата на модерните дами со нивните необични дизајни.

Како ќе ги комбинираме сандалите Флип-Флоп ова лето?

Оваа сезона се во мода модели со квадратен врв, сандали во боја на кожа, но и модели со ременчиња кои ја „гушкаат ногата“. Ги видовме во колекциите на најпознати брендови и можеме да кажеме без сомнение дека сандалите Флип-Флоп се најминималистичкиот тренд кој совршено се комбинира со која било облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBentley Motors и Bentley Home: Безпрекорен и совршен луксузен ентериер!
Следна објаваХеклани бикини: бохо костими за капење кои ќе ги носиме ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ