Од Одри Хепберн, МиеaФароу, Натали Портман до Кира Најтли – ова се само некои од славните жени кои избраа мини венчаници за денот на нивната венчавка…

Последната година, а главно поради карантинот, склоноста на паровите да прават свадби во after-party стилот со малку гости, доведе до зголемување на побарувачката за мини венчаници за 170%, според Lyst.

Освен што ќе ги носите на свадба, белиот мини фустан може да го носите и после венчавката, на други свечени церемонии. Со рамни сандали, мини венчаницата ќе изгледа лежерно, додека сандалите со висока потпетица совршено ќе ги потенцираат вашите витки нозе …

Со пердуви на ракавите како што предложи Saint Laurent, со романтично расположение и тантела како што видовме во колекцијата Miu Miu, но и во бохо-шик стил како кај Isabel Marant, во нашата галерија со фотографии ќе најдете модели кои веднаш ќе ве однесат на вашиот специјален, голем ден.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Дозволете си совршено летно искуство!
Следна објаваBentley Motors и Bentley Home: Безпрекорен и совршен луксузен ентериер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ