Ерата на жешки панталони се чини заврши и бермудите повторно се во мода …

Панталоните кои завршуваат на средината на бутот или малку над коленото се голем хит оваа сезона. Овие панталони си го обезбедија своето место на самиот врв на летните хит парчиња.

Најпопуларните панталони ова лето се уште еден трендовски модел кој се врати директно од деведесеттите години меѓу најпосакуваните трендови. Минатата година тие срамежливо се покажуваа во одредени улични стилови, а сега доминираат на модната сцена.

Покрај тесните велосипедски бермуди, тексас бермудите се исто така многу модерни. Малку момчешки изглед на секоја облека и дава кул атмосфера. Освен што се многу модерни, тие се и удобни.

Тие лесно може да се комбинираат со трендовски топови кои го откриваат стомакот и преголемата јакна или со големи кошули. Подеднакво добро одат со патики, чизми, сандали или чевли со високи потпетици.

Избравме за вас неколку тексас бермуди, кои го привлекоа нашето внимание.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да носите Gingham фустан ова лето!
Следна објава19 цитати од Мерилин Монро кои ќе го променат вашето мислење за неа
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ