Триесеттите години се обично онаа возраст што одбележува пред и потоа во нашите животи. Оваа транзиција исто така се изразува и преку нашиот стил.

Во дваесеттите години, можеме да експериментираме со многу краткотрајни тинејџерски трендови, со облека и додатоци кои не сме ги носеле повеќе од еден месец. На 30-годишна возраст, сепак, нашите избори стануваат посвесни, безвременски и секако не досадни.

Создавањето на комплетна гардероба вклучува нови класични модни парчиња и сите овие основни делови кои можат лесно да не придружуваат во секоја пригода, од професионално интервју, до аперитив или излегување со пријателите.

Што ви е потребно во гадероберот?
ОДЛИЧНИ ФАРМЕРКИ

Пар фармерки со совршен крој, без разлика дали се направени од бел тексас или класични сини фармерки, се едноставно неопходни, бидејќи тие стануваат основа за безброј комбинации.

ОДЕЛО ВО БОЈА

Наместо класично црно или сиво одело, инвестирајте во костум во боја – како розова, црвена, светлосина. Многу псебно и посмело ќе изгледате.

ОДВАЖНО (STATEMENT) ПАЛТО

Во зима, инвестирајте во квалитетно и специјално палто, а на пролет во кимоно со принтови, за свежи вечери.

ЦВЕТЕН МИДИ ФУСТАН

Идеален фустан за жена од 30 години постои, не е малиот црн фустан, туку миди цветен.

БЕЛА КОШУЛА

Изработена од лесна ткаенина со голем (oversized) крој. Подеднакво лесно може да се комбинира со фармерки и костум за динамичен канцелариски изглед.

Обрасци

Не плашете се да експериментирате со отпечатоци и бои, додавајќи го најважното во вашата гардероба.

Преголема клач чанта

Клач чантите сега нè следат од утро до вечер, бидејќи тие доаѓаат во поголеми димензии. Тие се инвестиција која вреди да се додаде во вашата гардероба.

Бели патики
Класични, како и белата кошула, потребни се на секоја жена во триесетите, која секогаш се движи со брзо темпо.
 Одважни чевли
Црните потпетици се секогаш класичен и безбеден избор. Сепак, на 30-годишна возраст сфативме дека додатоците можат да играат водечка улога во изгледот, затоа инвестираме во посебни чевли, дури и ако остатокот од стајлингот е едноставен.

ЗЛАТНИ ЛАНЦИ

Накитот во слоеви секогаш изгледа поелегантно кога станува збор за тенки златни ланчиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLouis Vuitton – eco-friendly колекциј за мажи со американскиот рапер 21 Savage во главната улога
Следна објаваПодгответе ја вашата кожа за летото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ