Свежа, но во исто време толку женствена и нежна: Green Ash Pantone е пастелно зелена боја без која не можете ова лето!

Ако зелената нане, за која зборувавме во претходните написи, ви се чини премногу интензивна и барате помека нијанса што е подеднакво свежа и ладна, ние имаме совршена боја за вас!

Тоа е Green Ash Pantone, која, како што сугерира описот даден од Пантоне, е во состојба да „освежи“ исто како ладниот чај од нане среде лето.

Да не и ја отвориме вратата од гардеробата веднаш, би било навистина срамота, накратко.

Од миди фустан со цветен принт, преголема кошула која ќе им даде пресврт на вашите сакани фармерки, до супер женствено миди здолниште, не заборавајќи секако и на убавите сандали со високи потпетици и вкрстени ремени како што бара трендот на сезоната, со леснотија оваа зелена нијанса може да најде место во вашата гардероба.

Препуштете се на искушението!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРис Витерспун го покажа розовиот кариран фустан – хит на ова лето!
Следна објаваКако од вашиот двор да направите рајска градина
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ