Ел Вудс, дали си тоа ти?

Главниот лик на филмот „Legal Blonde“ Ел Вудс, кого го игра талентираната Рис Витерспун, најмногу сакаше розова боја и, се чини, со причина. Погледнете и сами: во спектакуларниот летен фустан на Draper James, Рис изгледа точно како амбициозната убавица од правниот факултет – па дури и подобро.

Розовата (со примеси на црвена боја) секогаш дава свежина и леснотија, а во комбинација со „кариран дезен“ – уште повеќе нè воодушевува!

Кариран памучен фустан со длабоко деколте ќе стане неизоставен дел од летната гардероба, кога жештината ги принудува и најголемите љубители на панталони да носат лесни фустани.

Покрај фустанот, карирана торба за шопинг и чаршав за пикник се задолжителни – или така Рис не упатува.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: кошула-фустан за претстојното лето!
Следна објаваGreen Ash Pantone: Свежа и нежна боја совршена за летото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ