Кога велиме женска облека, првото нешто на што помислуваме е фустан. Како синоним за женственост, тој ви дава комплетна облека со еден потег.

Фустанот, подразбира најразновидни кроеви и се прилагодува на сите силуети. Едно е сигурно, ја намалува можноста за грешки, погрешна комбинација на бои и дезени, а што е најважно, ја издолжува фигурата.

Кошулата, од друга страна, е незаменливо парче на кое секогаш сметаме. Во неодоливиот микс на оваа сезона, фустаните со кошули добиваат нов звук!

Можете да ги носите раскопчани во форма на кимоно, со ремен за нагласување на струкот, како туника со вашите омилени фармерки, или едноставно со високи потпетици и капа со голем обод.

Од повеќе лежерни форми до униформиран изглед, најдовме неколку модели на кошула-фустани идеални за претстојното лето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: Беспрекорна пролетна колекција на Диор!
Следна објаваРис Витерспун го покажа розовиот кариран фустан – хит на ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ