Еден од најголемите предизвици за модните брендови отсекогаш бил да ја задржат важноста во индустријата која брзо се менува со постојан ангажман за потрошувачите на нови и иновативни начини.

Иако партнерството помеѓу индустријата за игри и модата во никој случај не е нов, односот помеѓу двете индустрии несомнено расте во последниве години.

Сега, секој сака свое парче од дигиталната милионска пита.

Можеби не е изненадувачки што модата го прифаќа светот на игри и спортот (електронски спортови) кога ќе ја погледнете големината на индустријата и експлозивната стапка со која расте.

Пазарната аналитичка фирма zузоо очекуваше глобалниот пазар на игри во 2020 година да оствари приходи од 159,3 милијарди долари – што е за 9,3 проценти повеќе од претходната година.

За оваа допрва ќе се види.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали сакате да го обновите вашиот изглед? Не барајте повеќе! 
Следна објаваТренд: 4 клучни бои за оваа сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ