Класични или плетени, обични или дезенирани, предимензионирани или со копчиња – ги избравме најубавите модели за ова лето …

Кој знае дали Жан Рене Лакост некогаш си замислувал дека оваа маица со крагна и копчиња што првично ја носеле поло-играчи во Индија на крајот ќе стане вистинско легендарно парче, а не само за спортистите.

Разновидна и „удобна“ како маица, но и како шик кошула, и понатаму е постојана инспирација за дизајнерите и брендовите.

Најновите и најмодерни верзии се движат од еднобојни до модели со контрастни крагни, ребрести и разнобојни варијанти во риги, не заборавајќи ги преголемите поло маици и оние украсени со копчиња во вид на накит.

Варијации за летото има многу.

Доколку сакате да играте на сигурно, изберете ја комбинацијата „поло и миди здолниште“ – една од најпопуларните на модните писти за пролетта и летото 2021 година – или одберете ја најкласичната комбинација, онаа со црни панталони и патики.

Пред да започнете со комбинирање, погледнете ги нашите совети за купување: за вас во моментот избравме 10 најактуелни модели на поло маици.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCHANEL – колекција за панк принцези кои ја сакаат високата мода!
Следна објаваKapalabhati pranayama – прочистување на умот и телото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ