Штом температурата се искачува над 30 степени, се јавува желбата да се оди на пливање …

Се чини дека оваа година постои желба да се купат свежи трендови на костими за капење како никогаш порано. Ова може да биде затоа што поминавме добар дел од карантинот во нашиот „костим за капење претворен во дневна облека“.

Има толку многу забавни костими за капење оваа сезона, што не знаеме ниту кој прв да го пробаме!

Избравме модели за сечиј вкус …

Моделите на едното рамо додаваат храброст на изгледот, оние со двојни ремени кои се преплетуваат на градите прават да изгледаме провокативно. 

Што се однесува до дезените, гледаме враќање во 70-тите години со убави цвеќиња.

Ако сакате младешки костими за капење, пробајте во пастелни бои, а ако сте спортски тип, ќе ви се допадне моделот со врвки.

НЕМА КОМЕНТАРИ