Топлите мајски денови се пред нас и она што можеме да го забележиме е дека девојките дефинитивно ги оставија палтата, џемперите од кашмир и кожните чизми и сега претпочитаат да шетаат во парчиња облека што одговараат на топлата сезона.

Овој последен пролетен месец, сепак, останува каприциозен, затоа изберете ги вашите омилени парчиња, безвременски, основи на женската облека, како што се блејзери, фармерки или дури и структурирани кошули и комбинирајте ги со лесна летна облека.

Миди здолништа, боемски фустани, блузи, тексас јакни и сандали со потпетици се чини дека се вистинскиот избор во комбинација со летни модни додатоци како што се очила за сонце и златен накит, кои веќе се интегрирани во нашите модни стилови од почетокот на пролетната сезона.

Одбравме за вас неколку модни комбинации кои ќе ве инспирираат да бидете модерни и стилски во текот на месец мај.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКрема за сончање – колку треба да нанесете за да обезбеди соодветна заштита
Следна објаваНови трендови за плажа кои ќе го одбележат следното лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ