Вакви ѓердани порано беа многу популарни, а и ние ги носевме како деца, но ѓерданите изработени од монистра повеќе не се резервирани само за деца.

Можеби најголемиот тренд кога станува збор за накит се само разнобојни ѓердани направени од многу различна монистра.

Овие ѓердани се идеални модни додатоци за летото. Покрај тоа што се одличен додаток на секоја летна комбинација, тие се дизајнирани да се носат и на плажа. Бидејќи се направени од монистра, можете да се капете со нив без страв.

Разбудете го детето во вас и набавете го можеби најголемиот тренд ова лето, бидејќи со бисерните ѓердани нема да останете незабележани.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМесто за совршено бегство од градот во 2021 година: Constance Hotels & Resorts Seychelles
Следна објаваМодна инспирација: Што ќе биде во тренд ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ