Летото конечно ни се приближува и за тоа станaвме свесни веќе овој викенд, кога температурите во нашата земја достигнаа скоро триесет степени …

Инспирирани од оптимистичката временска прогноза, решивме да ги разгледаме хрониките на уличниот стил и сите модни ревии и презентации на големите брендови, со цел да откриеме што ќе биде во тренд во најжешката сезона.

Судејќи според сите новости од нашата земја, состојбата со вирусот корона конечно полека се подобрува, што значи дека ова лето можеби ќе можеме да уживаме и во вечерни излегувања, гламурозни забави и одмори поминати покрај базен или на плажа.

А, за секој наш летен ден да биде совршен, мора да имаме совршена комбинација на облека.

Откријте што ќе биде во тренд ова лето во галеријата!

Лежерни пантолони

Розова боја

Корсети

Монохроматски комбинации

Клопми

Макси фустани

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо ѓердани од перли ова лето ќе бидете супер модерни!
Следна објаваНосете ја кожата ова лето со нашите совети за стил !
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ