Модата е циклична, како што сите многу добро знаете – работите кои ги чувате од вашите „помлади“ денови некаде на крајниот дел од вашата гардеробер, брзо ќе станат повторно голем хит …

Имаме многу примери за ова тврдење: sвонарки, чизми со блок потпетици, бели везени кошули и списокот продолжува …

Сепак, она што можевме да го забележиме во изминатите неколку години практично во сите хроники на уличниот стил, покрај очигледната експлозија на бои што е практично неизбежен дел од пост-карантинската пролет, се карго панталони. Без разлика дали ги сакате или ги набљудувате со доза на презир кон секој што ги носи, тие си го вратија престолот и не планираат да се предадат така лесно.

Бројни модни уредници и експерти ги опишуваат како најгрдата работа што доаѓа од модната индустрија, односно нешто што треба да се уништи, додека други ги обожуваат, им се восхитуваат на нивната разноврсност и контрасти што можат да се внесат во една комбинација на облека. Без оглед каква е вашата позиција на оваа тема, бидете свесни дека тие се повторно на сцената, со сите ланци и катанци од 90-тите години на минатиот век!

Карго панталоните ги носеа многу славни дами како Џеј Ло која вешто ги комбинираше со високи потпетици, а во денешно време можеме да ги видиме на Бела Хадид, Хејли Бибер и други познати модели и модни инфлуенсери.

Во своето последно издание, тие изгледаат шик, носејќи со себе доза на утилитаризам, модерност и  Карго панталони носеле многу славни дами како ayеј Ло кои вешто ги комбинирале со високи потпетици, а во денешно време можеме да ги видиме на Вајт Хадид, Хејли Бибер и други познати модели и модни инфлуенсери. Во нивното последно издание, тие се неодоливо шик, носејќи со себе доза на утилитаризам, модерност и edgy стил.

Ви предлагаме да се осмелите и да го испробате овој тренд на неколку начини оваа пролет, бидејќи практично сите врати на стајлингот се широко отворени за вас. Погледнете ги беспрекорните примери на инфлуенсерките и познати личности во нашата галерија, што дефинитивно може да ви послужи како доза на инспирација.

НЕМА КОМЕНТАРИ