Колекцијата содржи детали во свежa, летнa палетa на бои …

По лансирањето на своите пролетни модели на чанти Alma, брендот Louis Vuitton штотуку ја претстави својата капсула колекција Лето 2021 година, дизајнирана од Nicolas Ghesquière.

Новата линија се одликува со забавни опции како и кожни парчиња и додатоци.

Летните нијанси, како корална портокалова, небесно сина и пастелно розова, ги освоија клучните силуети на брендот, кои одат од Papillon BB до NeoNoe, Onthego и Marshmallow.

Торбите се нагласени и со кожни тропски амајлии во форма на цвеќе и лисја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилиста на sвездите открива: кој модел мора да го има секоја жена во својот гардеробер!
Следна објаваТренд кој планира да пoтрае: фустани со паф ракави!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ