Дали сакате да го обновите вашиот изглед? Не барајте повеќе, затоа што зелените чанти станаа неопходни оваа сезона и ќе додадат боја на вашите комбинации на облека преку ден и вечер …

Зелената е сестрана – совршено се комбинира со неутрални бои како бела, беж и кафеана, но исто така добро функционира со црна, сина, розова, жолта, розови  отпечатоци.

Зелената торба веднаш ќе внесе малку живот во вашиот изглед, ќе го подигне во било која сезона, особено на пролет и лето, бидејќи зелената боја ја претставува природата и има симболичен статус.

Значи, ако сакате да инвестирате во торба и боја која можете да ја спарите со сè што носите, не можете да погрешите со зелената боја.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да креирате своја совршена гардероба!
Следна објаваОколу целиот свет: Колекција на Баленсијага есен 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ