Освежете ја вашата пролетна гардероба со живописни новитети …

Гучи воведе сосема нова колекција наречена GG Multicolor. Во центарот на вниманието е иконскиот дизајн со монограм на познатата италијанска куќа, кој доаѓа во разнобојна палета. Како еден вид славење на минатото, сегашноста и иднината на брендот, новата линија се состои од варијации на архивата Гучи.

Многу љубители на модата со остри око прво ќе ги забележат малите торби и мини чанти со рачки кои доаѓаат во розови, сини и зелени нијанси, но и во повеќебојни повторувања.

Покрај тоа, Princetown GG папучите и Тенис патиките исто така добија жива преобразба, додека најлонската јакна со качулка, исто како и волнениот кардиган, доби мешавина од различни тонови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдолништа + рамни чевли: 5 идеи како да ја носите најмодерна пролетна комбинација!
Следна објаваCo-ords: тренд одобрен од инфлуенсерките!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ