Вашата пролетна гардероба никогаш не е комплетна без модерен блејзер.

По карираните модели во темни нијанси, пролетта е вистинското време да додадете модели во пастелни или светли бои во вашата гардероба кои ќе ве исполнат со оптимизам.

Оваа пролет, многу тренди девојки носат пре-димензионирани блејзери во комбинација со ремен, за да создадат повеќе женствен стил и да ја истакнат својата силуета.

Без разлика дали се стремите кон официјален, лежерен или елегантен изглед, блејзерот со ремен е тука за вас.

За денес избравме комбинација на блејзер во светло беж боја со црн кожен ремен, миди црно кожно здолниште и чизми со ефект на змија. Кожна торба, сигурно ќе биде совршен додаток.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОТВОРЕН ПОВИК ЗА ОБЈАВА И ПРОМОЦИЈА НА СОВРЕМЕНИ ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ
Следна објаваМонистри, животински принт и проsирни ткаенини: модна ревија на Диор во Шангај
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ