Големата церемонија на доделувањето на наградите БАФТА 2021 година се одржа во Лондон, а sвездите со своите настапи успеаја да ја пренесат атмосфера на гламур, дури и преку екранот.

Наградите на Британската филмска академија или БАФТА, како што обично се нарекува, беа доделени во Ројал Алберт Хол во Лондон. За прв пат оваа година, тие се одвиваа во две фази, техничките награди беа објавени во саботата, додека сите главни категории во неделата.

Поради глобалната пандемија, церемонијата на доделувањето на наградите БАФТА 2021 се одржа без публика, а гостите ги откриа своите гламурозни креации на Инстаграм.

Во галеријата погледнете какви креации одбраа sвездите.СПОДЕЛИ
Претходна објаваБред Пит во неговата најмодерна улога досега!
Следна објаваУникатни ⌘ керамички вазни на холандскиот бренд Потери Парејд
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ