Белите фармерки секако се носат преку цела година, но во пролет (и лето) го покажуваат својот целосен потенцијал …

Секако, за разлика од класичниот син тексас што го носиме практично секој ден, без да се грижиме премногу за комбинациите (на крајот на краиштата, тие навистина изгледаат добро со сè!), саканите бели фармерки понекогаш ни оставаат сомнежи околу создавањето на совршен стајлинг.

А за да ги разбиеме сите сомнежи, дизајниравме за вас четири комбинации за секој ден, супер едноставни, но ефектни и пред се многу лесни за копирање.

Погледнете во галеријата со фотографии!

Бели фармерки, тренч мантил и полу-чизми

Бели фармерки, џемпер со линии и балетанки

Бели фармерки, дуксер и патики

Бели фармерки, кратка кошула и сандали

 

НЕМА КОМЕНТАРИ