Оваа пролет излезете од вашата комфорна зона и наместо еднобојна облека, изберете парчиња со цветни мотиви …

Препуштете се на светли бои и изберете смели панталони со цветен принт. Овие панталони не се нов тренд кој досега не сме го виделе, но секоја пролет повторно „оживуваат“, ни го креваат расположението во мрачните денови, особено со моменталната пандемија која се чини не завршува наскоро.

Панталоните со цветен принт можете да ги стилизирате на различни начини во зависност од пригодата – со бела маица, кошула, јакна или тексас јакна за обични прошетки, додека со високи потпетици и проsирни блузи, овие панталони ќе бидат одлично парче за вечерни прилики.

Погледнете како можете да носите цветни панталони оваа пролет во галеријата со фотографии …

СПОДЕЛИ
Претходна објава‘70s are back!Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со нив и високиот струк!
Следна објаваСо што руските богати “клинци” го налутија светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ