Да, седумдесеттите години се повторно во игра, а со нив и високиот струк! Ако се прашувавте како да ја издолжите фигурата, еве како.Високиот струк ја издолжува силуетата и, во зависност од моделот, одговара на различни форми. Нè инспирираше модата од улиците на светските метрополи,примери како визуелно да ја издолжите силуетата!

СПОДЕЛИ
Претходна објава20 модели на чевли кои ќе ви помогнат да зачекорите во пролетта со вистинско (модно) темпо
Следна објаваОваа пролет одлучете се за пантолони со цветен мотивц!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ