Задолжителни модели на ремени за пролет и лето …

Појасот или ременот, повеќе од кој било друг додаток го дефинираат стилот и модната порака кои сакаме да ги пренесеме.

Иако се чини дека е доста едноставна работа, ременот зад себе го крие целиот универзум, кој е бесконечен и разновиден, што им отежнува на многумина правилно да го изберат овој додаток.

Ние ја завршивме домашната задача и ги анализиравме трендовите кои слободно можеме да кажеме, ни наметнуваат специфични модели, кои дефинитивно не смееме да ги игнорираме, доколку сакаме да бидеме во чекор со модата.

Откријте во галеријата кои стилови ќе бидат најпопуларни во наредните месеци.

СПОДЕЛИ
Претходна објава✦ Избор песни од Јулијана Величковска ✦
Следна објаваКако да носите тренч мантил: 5 шик комбинации кои можете веднаш да ги „копирате“!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ