Може да бидете на повеќе места истовремено без да ја напуштите куќата – се што ви треба е Интернет. И денес оваа можност ја искористи Надеж Ване-Цибулски со тоа што го организираше преносот на ревијата на Хермес во три града одеднаш: Њујорк, Париз и Шангај.

Сè започна со настапот во модната престолнина на Америка, а потоа настанот се пресели во Франција неколку минути подоцна, каде дизајнерката ја претстави самата колекција, додека патувањето заврши со посета на Кина со волшебна изведба на танчери.

Но, првенствено нè интересира Париз и она што Надеш го претстави на модната ревија. Според Хермес, еден од главните трендови следната сезона ќе биде темниот тексас – ревијата ја отворија модели облечени во тексас јакни, фустани и палта.

Потоа Ване-Цибулски покажа елеци со реси, широки панталони, капути од овчја кожа и јакни. Колекцијата вклучува и облека од плиш и плетена трикотажа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЖените имаат право да ги уживаат највисоките достапни стандарди на сите полиња!
Следна објаваСензуалната Ријана во нова кампања Savage x Fenty!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ