Познатата торба Book Tote на модниот бренд доби тропско освежување …

Како подготовка за потоплите месеци пред нас, Диор ја претстави својата колекција Лето 2021 година за жени.

Инспирирана од палми, новата колекција потпишана од Марија Грација Кјури го истражува балансот помеѓу удобноста и убавината.

Силуетите како здолништа, фустани, џемпери, панталони и јакни добија беж и сини ленти во комбинација со тропски дезени. Главните парчиња во колекцијата се познатата торба Book Tote, комплетно извезена со син Dior Palms дезен. Покрај тоа, свилата и Mitzah шаловите ни покажуваат нова верзија на мотивот Toile de Jouy.

Кога станува збор за обувки, Диор презентираше патики D-Connect изработени од технички материјали, со дебели ѓонови. Деталите од гума може да се видат на целата нивна површина, заедно со сините кожни елементи на прстите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРимска империја: колекција Фенди есен / зима 2021/2022!
Следна објаваInspiring Women Artists Worth Getting to Know-Lida Sherafatmand
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ