Зимата ја поминавме во топли џемпери и тренерки. Удобноста беше наш приоритет број еден, па затоа во студените денови биравме мека облека претежно во неутрални тонови.

Пролетта доаѓа наскоро и вистинско време е да внесеме малку оптимизам, романса и ентузијазам. Идеално е тоа да го направиме во розова боја.

За да и оддадеме почит на најромантичната сезона, создадовме целосно розов изглед инспириран од уличната мода. Избравме долг кадифен фустан обрабен со тул во пастелно розова боја со сако во фуксија нијанса и сандали. Не заборавајте на вашите розови додатоци, тие се задолжителни!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBURBERRY: колекција инспирирана од врската помеѓу човекот и природата
Следна објаваРимска империја: колекција Фенди есен / зима 2021/2022!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ