Ревијата се одржа во рамките на Лондонската модна недела … 

Ако се обидете да издвоите една идеја што ги поврзува сите нови колекции презентирани во текот на изминатата година, тогаш дефинитивно ќе звучи како „светот по пандемијата“. Скоро сите дизајнери ја посветија својата работа на оваа тема, а ни Emilia Wickstead не беше исклучок.

На модната недела во Лондон, таа претстави колекција вечерни фустани, за кои вели дека се најдобриот избор за вечера со пријатели или забава која толку многу ни недостасува на сите.

Покрај строгите и елегантни фустани, дизајнерката покажа и волнени костуми, здолништа, долги обемни палта, микро горни делови и долги марами кои моделите ги носеа во своите раце.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоника Белучи изгледа феноменално во новата кампања на Картие!
Следна објаваИдеи за луксузна декорација на домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ