Актерката Моника Белучи повторно се појави во новата рекламна кампања на брендот Картие …

Картие е легендарен бренд кој произведува накит, модни додатоци и луксузни производи. Тој претстави нова рекламна кампања и ја избра „најубавата жена на светот“.

Познатата актерка покажа прстени, часовници и нараквици „Love“, кои се едни од најпродаваните парчиња на брендот од 1970-тите до денес.

Патем, Моника Белучи стана амбасадорка на францускиот бренд во 1997 година. Оттогаш, Моника редовно се појавуваше на црвениот тепих во накит од Картие.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена за пролет – новата колекција на модниот бренд Гучи
Следна објаваМодна недела во Лондон: Цвеќиња и многу црно – Emilia Wickstead
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ