Фармерките секогаш ќе бидат задолжителни во женската гардероба …

Tексасот никогаш не излегува од мода,  но, на кои модели треба да обрнеме внимание во претстојната сезона.

Погледнете во галеријата и набавете ги моделите кои ќе ја одбележат следната сезоната пролет/лето …

Тексас во светли бои

Низок струк

Широки фармерки

Sвонарки

Класични фармерки

Пачворк

Необичен крој

Сечени 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена оаза по мерка за секое дете!
Следна објаваХромотерапија: како бојата влијае на вашиот живот (и кои проблеми може да ги реши)!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ