Трендот на преголеми крагни продолжува да го краде вниманието и изгледа дека ќе остане на сила и во текот на целата пролетна сезона. Sвездите на уличниот стил се среќни да покажат стајлинзи со големи крагни во главната улога, а пролетните колекции на познати брендови се полни со фустани, кошули и блузи со преголеми крагни.

Без разлика дали ќе изберете кошула со голема крагна и ќе ја носите во комбинација со фустан или здолниште, или пак ќе одлучите да ја ставите крагна над јакна и џемпер, овој романтичен и шик детаљ е сам по себе statement моден додаток.

За денешниот изглед, решивме да комбинираме бела кошула со крагна и фармерки со широки ногавици. Додадовме бои сини влечки и сина чанта. Очилата за сонце во форма на квадрат, додадоа луксузен допир на изгледот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБарокно сликарство: Рекламна кампања за Диор за пролет / лето 2021 година!
Следна објаваГолемите торби се поторно во тренд!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ