Колекцијата е комбинација на една деценија работа и сензибилитет со потпис на Simone Rocha и омаж на Ирска, Хонг Конг, текстури, форми, тактилност, историја, фамилија, интимност и задоволство.

„Се надевам дека парчињата од оваа колекција ќе се носат и чуваат во текот на следните години. Секое од нив се заснова на идеи и инспирации што ме обликуваа мене и мојот бренд во последните 10 години. Многу сум возбудена што гледам како повторно се носат, стилизирани на нов начин “.

Simone Rocha

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБијонсе, Хејли Бибер и Гучи Мејн во новата Aдидас кампања ICY PARK
Следна објаваРекламна кампања на Вивиен Вествуд за пролет / лето 2021 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ