Брендот за спортска облека „Адидас“ и Бијонсе ја претставија својата трета колекција „ICY PARK“, која содржи урбана облека, обувки и модни додатоци инспирирани од зимските падини и алпските предели.

Новата колекција ја продолжува серијата „Where is My Park“, а рекламната кампања е дизајнирана да ја нагласи желбата за самоизразување и да ја поттикне креативноста.

Во кампањата се вклучени моделот Хејли Бибер, директорот на издавачката куќа и раперот Гучи Мејн, пејачката Кааш Пејџ и моделите Акеша Мураи, Шеј Греј и Кајл Колман, кои повикуваат на слобода на изразување.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBurberry колекција во чест на Лунарната Нова Година!
Следна објаваПрезентиран каталогот за колекцијата на Simone Rocha x H&M!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ