Британската модна куќа ја лансираше својата колекција посветена на Лунарната Нова Година

Со новиот почеток на 2021 година, Burberry се подготвува да ја дочека Лунарната Нова Година со својата последна кампања.

Посветена на годината на волот, во новата колекција доминираат и животински мотиви покрај карираниот дезен. Фотографирана од Фенг Ли, колекцијата ни нуди парчиња облека и модни додатоци во акцентирани нијанси на црвена и жолта боја.

Колекцијата почнува со серија капути со освежената верзија на логото на Burberry, со рогови од биволи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗабавна ламба која внесува шарм во секој простор!
Следна објаваБијонсе, Хејли Бибер и Гучи Мејн во новата Aдидас кампања ICY PARK
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ