За да ја претстави колекцијата пролет-лето 2021, Вивиен Вествуд користеше фотографии снимени од Андреас Кронталер на iPhone …

Самите Вивиен Вествуд и Андреас Кронталер се појавуваат на стилизирани уметнички фотографии, заедно со моделот Вита Леандер и постојаната муза на дизајнерката Сара Стокбриџ.

“Секоја недела ја фотографирам Вивиен за нејзината серијa Big Picture – нејзиниот план да го спаси светот: запрете ги климатските промени. Вивиен ја сака домашната и семејната атмосфера на фотографирање, затоа снимаме дома или во Клапхам Комон”, вели Кронталер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрезентиран каталогот за колекцијата на Simone Rocha x H&M!
Следна објаваНеверојатен изглед на новиот облакодер на Амазон!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ