Ако сакате да додадете малку сонце во вашата зимска гардероба, нема ништо подобро од цветен принт…

Воведувањето цветни дезени во вашата зимска гардероба е полесно отколку што може да помислите. Нас, оваа прекрасна женска облека не инспирираше да создадеме скромен, женствен и модерен изглед за вас.

Започнете со макси фустан со долги ракави со цветен принт. Комбинирајте го со бели кожни чизми до колена, кафеана кожна чанта и не заборавајте да додадете минималистички додаток за да го комплетирате изгледот. Се одлучивме за мали обетки и прстен – и вие сте подготвени за совршено дневно и вечерно излегување.

Ако сакате нешто дополнително да ве загрее, можете да додадете кожена или тексас јакна што малку ќе го тонира цветниот дезен или долг мантил за уште полуксузен изглед.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелени акценти: најголем тренд за претстојната пролет!
Следна објаваChanel ја претстави Haute Couture колекцијата за пролет/лето 2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ